SK EN
Školský klub detí Krúžky Zážitky

Hudobné koncerty

13. júna 2018 sa konali na našej škole dva hudobné koncerty. Prvý bol určení pre žiakov prvého ročníka a druhý koncert bol pre rodičov. Žiaci z krúžku Yamaha predviedli, čo sa počas roka naučili a rozozvučali tieto hudobné nástroje: flauty, gitary, klávesy a bicie. Naše hudobné talenty si môžete pozrieť aj na fotkách.

S*T*A*R*S 2018

Na záver školského roka sa všetci tešia na vystúpenia z krúžkov. Jedno z nich sa volá STARS. Žiaci a žiačky z BESSTu zahviezdili na školskom dvore 8. júna 2018 a predviedli spevácke, tanečné i jazykové schopnosti a talenty pred rodinou a kamarátmi. Prezentovali krúžky: spevácky, hip hop, španielsky jazyk, dramatický a tanečnú prípravu. Slnkom zaliatym dvorom sa ozýval hlasitý potlesk publika.

Recyklácia

V apríli sme mali náučnú akcia s názvom Recyklácia. Deti sa dozvedeli, ako správne separovať odpad, pozerali náučné videá, prezentácie a overili si vedomosti zábavnými kvízmi. Na výrobu umeleckých diel nám postačil recyklačný materiál (napr. plastové fľaše, rolky, vrchnáky z PET fliaš,  plechovky, obaly z vajíčok, igelitky, polystyrén a novinový papier). Deti s veľkým záujmom vyrábali a tešili sa na to, čo sa im z netradičného materiálu podarí vyrobiť. Naše nástenky teraz zdobia krásne zelené hady, zaujímavý farebný morský koník, hravé korytnačky, milá ovečka a chameleón, akváriá s rybičkami, jarné kvietky vo váze, veselé chobotničky  a originálne papierové tašky. S nápisom „Recyklácia“ z rôznych materiálov nám pomohli starší žiaci z Teens clubu. Takýmto spôsobom sme si spoločne pripomenuli a oslávili Deň Zeme.

Veľkonočné dieľne

Prišla jar a s ňou aj veľkonočné sviatky. Mení sa počasie i príroda a my sme si pripomenuli veľkonočné tradície. Náš školský klub sa na pár dní zmenil na výrobne veľkonočných dekorácií. Maľovali sme sliepky, zajacov a zdobili kraslice zaujímavými technikami. Vyskúšali sme si aj prácu s vodným sklom a sadili sme veľkonočné žito. Starší žiaci vyrábali zajačie nosy a učili sa pliesť korbáče.

TEENS CLUB

TEENS CLUB je poobedný školský klub, ktorý je oddychom a zábavou pre žiakov druhého stupňa. Po vyučovaní žiaci hrávajú spoločenské hry, komunikujú medzi sebou, využívajú IKT technológie na tvorbu projektov. Majú tu vytvorené podmienky aj na prípravu na vyučovanie v nasledujúci deň. Vždy nápomocný im je vychovávateľ - Mr. John. Ten je otvorený všetkým nápadom a podnetom na rozhovor. Ak žiaci v ten deň nemajú krúžok, majú možnosť tráviť svoj čas aj aktívne - hrou stolného tenisu, vybíjanej, futbalu alebo rekreáciou vonku a cvičením na posilňovacích strojoch na zadnom dvore. V tomto klube je vždy v pohoda. 

KARNEVAL

Koncom februára sa naša telocvičňa premenila na farebný karneval. Prišli princezné, piráti, tanečnice, ale i bojovníci, indiáni, kovboji a ďalšie originálne masky. Súťaže boli pre niektorých hračkou a výborne sa pri nich zabavili. Odmenou bol vzájomným potlesk a diplom, ktorý získal červený tím. Karneval pokračoval tancami a vyhodnotením masiek. Cenu a diplom získalo osem najkrajších masiek a jedna vyrobená maska. Sladká odmena neminula žiadnu z masiek. Tešíme sa na túto akciu opäť o rok!

Malí eskimáci

Mesiac január sa v ŠKD niesol v duchu malých ľudí, žijúcich na konci sveta, plných tajomstiev, záhad a legiend. Eskimáci, resp. Inuiti, malí podivní človiečikovia žltohnedých, okrúhlych tvárí, šikmých očí, zababúšení do huňatých kožušín, sa stali objektom tvorby detí v ŠKD. Ľadové medvede, tulene, veľryby a krásne portréty a kresby Inuitov sú výsledkom snahy našich detí  a zdobia spoločné nástenky školy.