SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

Európsky týždeň programovania - EU Code Week 2018

V dňoch od 6.10. do 21.10.18. sa naša škola zúčastnila akcie Európsky týždeň programovania EU Code Week 2018. Týždeň programovania podporilo aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Z našej školy sa akcie zúčastnili triedy 4.A, 4.B a 6.B.

Žiaci programovali vo viacerých prostrediach:
1. na iPadoch = Ozobot, Lightbot Hour, Scratch Jr.
2. na PC = Scratch

Čo je EU Code Week? Týždeň programovania EÚ je projekt založený na podporu tvorivosti, riešenia problémov a spoluprácu prostredníctvom programovania a iných technických činností. Cieľom projektu je nielen zviditeľniť programovanie, ale aj ukázať mladým, dospelým či starším ľuďom, ako prostredníctvom programovania realizovať nápady. Okrem toho projekt umožňuje nadšencom stretávať sa a navzájom sa deliť o svoje poznatky.

< späť