SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

Deň otvorených dverí

Druhý aprílový týždeň naša škola otvorila brány všetkým záujemcom o štúdium na našej škole. Hneď v pondelok 8.4.2019 sme privítali svojich rodičov a rodičov budúcich prváčikov na Dni otvorených dverí.
Počas celého dňa mohli navštíviť otvorené vyučovacie hodiny a vidieť žiakov priamo na vyučovacom procese. Od utorka až do piatku prebiehal na škole zápis do 1.ročníka. Naše škôlkarské žirafky, ale aj iné detičky sa statočne popasovali s pripravenými úlohami od Miss Zuzky, Janky a Katky. Ako odmenu si za svoju statočnosť a usilovnosť všetci predškoláci odniesli darčeky, ktoré pripravilo vedenie školy, ale aj drobnosti, ktoré pre nich vytvorili starší kamaráti.

< späť

Deň narcisov

Už tradične sa na našej škole konal Deň narcisov. Dňa 11.4.2019 sme mohli prispieť do dobrovoľnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine. Pripnutím narcisu sme tak vyjadrili svoju spolupatričnosť s onkologickými pacientmi. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať sumu 843,01€. Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom a zamestnancom školy za spoluprácu.

< späť

Návšteva Žirafiek

Boli nás navštíviť Žirafky. Zažili si s nami krásne chvíle počas hodín čítania a písania, matematiky, prvouky aj angličtiny.
Vyskúšali si, aké to je byť prvákom, a už teraz sa veľmi tešia na september.

< späť

Maratón pohybu

Dňa 4.4.2019 si žiačky SZŠ a Gymnázia overili svoju kondíciu na športovom podujatí Maratón pohybu. Ten sa každoročne koná pri príležitosti dňa narcisov na podporu boja proti rakovine v trnavskej športovej hale. Dievčatá na maratóne aktívne absolvovali 5 zaujímavých cvičení ako TABATA, AEROBIC, POWER YOGA, ZUMBA A HIP-HOP.

< späť

Noc s Andersenom 2019

Aj tento rok sme celý prvý stupeň ZŠ na počesť Andersena prespávali v škole. Zažili sme čarovnú rozprávkovú noc plnú zábavných, ale aj zaujímavých aktivít. Po ich splnení sme sa dostali až k Princeznej na hrášku, ktorá nám nechala odkaz, ako sa dostaneme k pokladu. Ešte pred spaním sme všetci spoločnými silami poklad našli a mohli sme sa naplno ponoriť do čarokrásnych snov.

< späť

Kidshouse

Prvý a druhý ročník si tento rok užil výlet z motivačného systému v Bratislave. Za odmenu sa so spolužiakmi vybrali do veľkého detského kútika. Zdolali obriu šmýkačku, zaskákali si na trampolínach, ponaháňali sa v bludisku a zahrali futbal. Zábavu im spríjemňovala miestnosť s diskotékou, kde si mohli do sýtosti zatancovať.

Viac fotiek nájdete v našej GALÉRII

< späť

Klzisko vo Viedni

Výlet z motivačného systému sme si tentokrát užili na klzisku vo Viedni.  Wiener Eistraum - Viedenský ľadový sen sa nachádza pri očarujúcej budove radnice na Rathausplatz. V centre Viedne nám atmosféru spríjemnilo krásne slnečné počasie.  Do sýtosti sme si zašportovali a zabavili sa s našimi spolužiakmi.  

Viac fotiek si pozrite v našej GALÉRII:  

< späť

Týždeň slovenských knižníc

V dňoch 4. – 10. marca 2019 sa konal Týždeň slovenských knižníc pod spoločným mottom – Knižnice pre všetkých. Aj naši žiaci sa daného podujatia aktívne zúčastnili. Svojím kreatívnym prístupom spopularizovali jednotlivé knižničné tituly pre ostatných spolužiakov. Zábavným a poučným spôsobom sme sa oboznámili s mnohými zaujímavými knihami.

< späť

Beseda s Braňom Jobusom

Minulý týždeň  prišiel navštíviť druhákov spisovateľ Braňo Jobus, ktorí napísal množstvo zaujímavých knižiek pre deti. Tie nám počas besedy postupne predstavil. Výbornú náladu  nám urobil spevom piesní. Všetci sme sa úžasne zabavili a čas strávený s ním sme si užili.

< späť

Slnečná školská sobota

Maľovanie múrov školy a zdobenie okien nebol pre žiakov a ich rodičov žiaden problém. Usilovne a pedantne žltou farbou vymaľovali školský dvor. Vystrihli každý kvietok i jeho lístok a nalepili do bielych kvetináčov na okná chodieb. Slnko príjemne hrialo a neverilo, čo sa to v tej našej škole v sobotu deje.
Presvedčte sa sami :-)

Viac fotiek nájdete v našej galérii: https://photos.app.goo.gl/uDkcWejXhW48tcEB7


< späť

Safer internet Day

Internet dnes používa asi každý. Stal sa súčasťou bežného života a je našim pomocníkom. Niekedy ale zabúdame, že používanie internetu môže byť nebezpečné. To, ako sa máme chrániť sme si pripomenuli rôznymi aktivitami.

< späť

Viem, čo zjem

Žiaci tretieho, štvrtého, piatych a šiestych ročníkov sa zapojili do projektu Viem, čo zjem. Cieľom projektu bolo motivovať žiakov k vyváženému životnému štýlu, správnym stravovacím návykom a podporiť ich záujem o pohybové aktivity. Na základe toho absolvovali prednášku pod vedením lektoriek z Úradu verejného zdravotníctva, na ktorej sa dozvedeli, aká je to pestrá strava, čo by mal obsahovať zdravý tanier, zostavovali svoj jedálny lístok, rozprávali si prečo by mal byť pohyb bežnou súčasťou ich každodenných aktivít.

< späť

Lyžiarsky výcvik

Dňa 28.1.2018 sme absolvovali lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku Gerlitzen v rakúskych Alpách. Na perfektne upravených zjazdovkách sme si užili výbornú lyžovačku, zlepšili lyžiarske schopnosti, ale aj utužili vzájomné vzťahy. Po náročnom dni plnom lyžovania sme každý deň do sýtosti zrelaxovali v hotelovom wellness centre. Taktiež sme si užili veľa zábavy pri spoločenských hrách a rôznych aktivitách. Na záver lyžovačky sme si vychutnali úžasnú scenériu, ktorú nám ponúkli vrcholky Álp počas cesty lanovkou. Celá akcia prebiehala bez problémov, za čo vďačíme vzorovému správaniu našich žiakov. Už sa nevieme dočkať ďalšej spoločnej lyžovačky!

Viac fotiek nájdete TU

< späť

Vianočný večierok - 1. a 2. ročník

V jednej zasneženej krajine, kde sa piesok lial a voda sypala, žili malí škriatkovia. A nie obyčajní, boli to žiaci prvého a druhého ročníka, ktorí si posledný decembrový týždeň pripravili pre rodičov a priateľov školy krásnu Vianočnú rozprávku. Svojimi vianočnými piesňami, milými básničkami a vinšmi, krásnymi divadelnými predstaveniami  najmä v anglickom jazyku potešili nejedno srdiečko  a vyčarili úsmev na tvári. Na záver si všetci  spolu spoločnou piesňou zaželali Šťastné a veselé...

< späť

Stromček splnených prianí

Aj tento rok sa nám spoločne podarilo vyčariť úsmev na tvárach detí. Prostredníctvom dobrovoľnej zbierky Stromček splnených prianí sme obdarovali Detskú kliniku, FN v Trnave. Vďaka Vám všetkým, rodičom, deťom i učiteľom sme spríjemnili chvíle deťom, ktoré na Vianoce nemohli byť doma. Veríme, že naše darčeky budú aj naďalej tešiť všetkých malých pacientov na oddelení.

Ďakujeme!

BESST Tím

< späť

Vianočný večierok - 3. a 4. ročník

Dňa 19.12. 2018 sa konal vianočný večierok pre 3. a 4. ročník SZŠ BESST.  Tak ako každý rok bol program pestrý a originálny. S deťmi sme si pripravili pre rodičov rôzne predstavenia ako tanec, hru na hudobné nástroje i vianočné divadielka.  Deti aj rodičia si naplno užívali vianočnú náladu a atmosféru.

< späť

Mikulášsky výchovný koncert

Na svätého Mikuláša neučí sa, neskúša sa.. Aj takýmto heslom vítali deti svoje triedne pani učiteľky dňa 6.12.
My sme si navyše tento deň spríjemnili výchovným koncertom žiakov zo ZUŠ Hlohovec, dokonca nás prišiel pozrieť aj Mikuláš spolu s anjelmi. Na koncerte sme si zaspievali, naučili sme sa pár nových piesní a dokonca sme videli aj príjemné divadielko.
A keďže sme celý rok poslúchali, v triede sme si po koncerte našli sladkú odmenu.

< späť

Knižný trh

Každý z nás niekedy potrebuje na chvíľu len tak zmiznúť, ujsť zo všedného života a vybrať sa na cestu za dobrodružstvom. Práve knihy nám ponúkajú možnosť na chvíľu sa stratiť, ponoriť sa do hlbín príbehov, objavov a čarov. I tento rok sme si užili atmosféru predajného knižného trhu vďaka distribútorovi anglických kníh Megabooks a niektorí z nás si odniesli kúsok dobrodružstva so sebou v podobe voňavej knihy.
MrsJanka

< späť

Bubnovačka v BESST-e

V novembri si pripomíname Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí, Svetový deň medzinárodného dohovoru o právach dieťaťa a Európsky deň ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním. Preto sa v deň, 19.

novembra 2018, konal už 5. ročník Bubnovačky pod názvom "Aby bolo deti lepšie počuť". Všetci bubnovali v rovnakom čase, od 11:00 hod, v mestách a obciach po celom Slovensku. Deti v škole Besst sa opätovne, i tento rok, s radosťou do iniciatívy zapojili...

< späť