SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

Pozdravy z Legolandu

Deň 1:

Prvý deň v nemeckom Legolande sme si naplno užili. Obdivovali sme krásne stavby z Lega a navštívili veľa atrakcií. Aj dnes náš čaká veľa zábavy. Pozdrav na Slovensko posielajú žiaci 2. - 9. ročníka.

Deň 2:

Aj druhý deň v Legolande bol plný zážitkov. Vyskúšali sme vodné atrakcie, herné konzoly Nintendo, videli sme čarovnú Lego show a dokonca sme si v Lego Factory aj vytvorili vlastných Lego panáčikov.

viac fotiek nájdete v galeríi.

< späť

Darčeky pre prvákov

Tak ako každý rok, aj tento raz nás prišli navštívať zamestnanci firmy STEFE Trnava, s.r.o. ktorá sa zaoberá výrobou a dodávkou energií. Neprišli však naprázdno. Každý prváčik si zo stretnutia odniesol plný batôžtek krásnych školských pomôcok. Ďakujeme za navštevu a tešíme sa opäť o rok!

< späť

Výletníci

Počas slnečného augustového týždňa sme v rámci tábora Výletník spoznávali širšie okolie Trnavy. Za túru v Smoleniciach sme sa odmenili opekačkou, v Bratislave sme obdivovali výstavu umeleckého domu Bibiana, pri Nitre sme si zajazdili na koňoch, v bratislavskej Jump Arene sme sa vyskákali do sýtosti a Piešťany nás ohúrili svojou kúpeľnou atmosférou.

< späť

Krajina Fantázia

Na prelome júla a augusta sme sa s deťmi stretli v tábore s názvom Krajina Fantázia. Prežili sme spolu týždeň plný hier, tvorenia a zábavy. Spoločný čas sme si spestrili návštevou Smolenického zámku, hradu Červený Kameň, podujatia Frisbee Games a kina. Pozreli sme si kúsok našej histórie, naučili sme sa triky s lietajúcim tanierom, pozreli sme si ako žije Rodinka Úžasných a sladkou bodkou za celým týždňom bolo pozvanie na zmrzlinu.

Ms Marcelka and Ms Mirka, vedúce tábora
 

< späť

Po stopách zvierat

V priebehu posledného, slnečného júlového týždňa sme počas tábora Po stopách zvierat zozbierali množstvo zážitkov a zaujímavostí zo sveta zvierat. Navštívili sme farmu v Modre, minifarmu v Lubine, Malkia Park, Zoo v Bratislave, týždeň sme ukončili na farme v Modrovej, kde sme sa dozvedeli i o obyvateľoch Nového Zélandu – Maoroch. Videli sme rôzne zvieratá, niektoré sme kŕmili, iné hladkali a s niektorými fotili.
Bol to zaujímavý a krásny týždeň plný zvedavosti a úsmevu, posúďte sami...

< späť

Stredoveký tábor

V jeden slnečný júlový týždeň sa konal i tábor, v ktorom sa sme sa všetci dostali do čias stredoveku. Z tábora sme si odniesli veľa nových poznatkov od pána historika i od pani v múzeu, ale aj veľa zážitkov - opekačka Dobrá voda, výroba rytierskych štítov a prílb, ale aj hľadanie pokladu a hranie rôznych historických hier.

Pozrite sa, ako sme sa mali...
 

< späť

Plavba loďou na Devín

Na konci školského roka sme sa vybrali na krásny výlet. Plavili sme sa loďou na hrad Devín. Na lodi sa nám páčilo a dobre sme sa zabavili. Pod hradom sme strávili čas rôznymi hrami. Domov sme sa vrátili príjemne unavení a plní zážitkov.
pre viac fotiek kliknite SEM

< späť

Školský výlet do Piešťan

Žiaci 3.A a  3.B triedy navštívili dňa 27.6. Rybársky dvor v Piešťanoch. Pozreli si múzeum antiky, kde si mohli sami vyraziť mince a vyskúšať staroveký boj – korytnačky. Po prehliadke sa plavili na lodi Hyperborea. Výlet bol zaujímavý, poučný a žiaci odchádzali domov naplnení pozitívnymi zážitkami.

Pre viac fotiek kliknite SEM

< späť

Malkia park

Ako už mnohokrát, aj na konci roka sme si naplánovali výlet celý druhý ročník spoločne. Tentokrát sme sa vybrali do Malkia parku, kde nás privítala milá pani sprievodkyňa a mnoho zvierat, o ktorých sme sa toho veľa dozvedeli. Bol to výlet plný zaujímavých informácií a skvelých zážitkov. Opäť sme si to spolu veľmi užili a už sa tešíme na ďalšie výlety, ktoré zažijeme počas ďalších rokov.
Ms. Katka
 

< späť

Živá učebnica so štvrtákmi


Obe triedy štvrtákov sa rozhodli, že navštívia krásne mesto Slovenska Banskú Štiavnicu. Čakali na nás dvaja animátori, ktorí nás sprevádzali k vyvýšenému kameňolomu. Tam sme si vyskúšali hľadanie a kopanie rudy a minerálnych kameňov. Zastavili sme sa v bani, ktorú sme si prešli a videli, ako pracovali kedysi baníci a napokon sme si naše nájdené kamene obrusovali, leštili a ďalej spracovali do šperkov, ktoré sme podarovali našim rodičom.
Ms. Viol

< späť

Prezentácia ročníkových prác

Masmédia, ako zachrániť planétu, 4 elementy či ako zlepšiť život človeka. Zaujímavé témy prezentované ešte pôsobivejšou formou. V rámci Prezentácie ročníkových prác žiaci predstavili výsledky svojho skúmania, o ktoré sa podelili so svojimi príbuznými.

< späť

Výstava Výtvarného ateliéru na pôde BESSTu

Naši umelci z Výtvarného ateliéru zažili už svoju druhú vernisáž! Po výstave v Západoslovenskom múzeu nasledovala výstava na pôde SZŠ BESST.
Vernisáž v pondelok, 11.6.2018, opäť otvorila Ms Adel za asistencie Ms Evky a Mr Jozefa, pričom nasledovalo slávnostné odovzdávanie pamätných pier a diplomov zúčastneným absolventom, drobné občerstvenie a prehliadka výtvarných prác.
Diela prezentujú rôzne techniky - od kresby ceruzou, uhlíkom, rudkou, suchým i mastným pastelom, temperou, akrylom, akvarelom, následne môžete vidieť linoryt, kombinované techniky, poverplast a keramiku... Výstava potrvá do 29.6.2018 a je prístupná širokej verejnosti na poschodí - na koberci. Tešíme sa na vás...

< späť

Ranč na Striebornom jazere

Čím všetkým sú kŕmené zvieratá na gazdovskom dvore a ako sa o ne postarať sme sa dozvedeli na výlete na ranči v Galante, na ktorý sme šli v rámci motivačného systému BESST.. Zážitkom pre nás bolo jazdenie  na koni. Kto nemal odvahu si sadnúť na koňa, mohol sa povoziť na koči. Po prehliadke farmy nás čakal kúzelník, ktorý nás zabavil svojimi trikmi.

< späť

Športový deň BESST

1.6. 2018 sa ako každoročne konal veľký deň pre našich malých i veľkých BESSŤÁKOV. Deň detí sme oslávili športovaním. Na deti na 1.stupňa čakalo 8 zaujímavých disciplín a pre deti 2.stupňa boli pripravené turnaje vo volejbale či florbale, ale aj štafetový beh. Po náročných súťažiach nasledovalo neoddialiteľné vyhodnotenie víťazného housu. Tento školský rok svoje víťazstvo obhájil Zelený house. Gratulujeme
 

< späť

Výlet do Action landu

Zábava, adrenalín a napätie, aj to patri k výletu z motivačného systému. Tentokrát sme sa vybrali do lanového centra v Čunove. Každý z nás mal možnosť si skúsiť svoju fyzickú zdatnosť na lanových prekážkach.
Súčasťou výletu boli aj tímové hry, ktoré v nás  vzbudili súťaživosť a prirodzenú dravosť.
Za našu snahu sú nám odmenou spoločné zážitky. 
 

< späť

Týždeň modrého gombíka

Každý rok v máji organizuje UNICEF Slovensko verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka. Cieľom zbierky, ktorá sa konala 14. - 20. mája 2018, je zabezpečiť humanitárnu pomoc pre deti na Ukrajine v konfliktných oblastiach. Deťom, ktoré museli napriek okolnostiam dospieť skôr, ako mali. Radi by sme im aspoň z časti vrátili kúsok detstva, na ktorý majú právo.
A preto sa naša škola opäť zapojila do zbierky, ktorá sa na škole konala 15.5.2018.  Kúpou limonády či ovocných špízov sme aj my pomohli deťom na Ukrajine. Spoločne sme vyzbierali 230,66 €. Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom a učiteľom, ktorí pomohli a prispeli do zbierky.
 

< späť

RTVS vo Výtvarnom ateliéri

Vo štvrtok, 10.5.2018, nás navštívil reportér RTVS z Rádia Regina, PhDr. Martin Jurčo, aby sa presvedčil, ako sa nám v ateliéri darí, nakoľko navštívil výstavu prác detí z Besstu v Západoslovenskom múzeu.

< späť