SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

Zumba so Zolim

Posledný januárový pondelok sa hodina telesnej výchovy u prváčikov niesla v rytme zumby so Zolim. Deti si veselo zatancovali, vyšantili sa a odchádzali z hodiny napriek únave s úsmevom na tvári.

< späť

Beseda o dobrovoľníctve

Robiť niečo dobré a prospešné pre druhého človeka bez nároku na odmenu? Prečo niečo také robia ľudia?Robiť niečo dobré a prospešné pre druhého človeka bez nároku na odmenu? Prečo niečo také robia ľudia? Aká je skutočná odmena dobrovoľníka?

< späť

Knižný trh

Vďaka vydavateľstvu MEGABOOKS sme sa už po niekoľkýkrát ponorili do sveta rozprávok, poučných faktov a dobrodružstiev. Na predvianočnom knižnom trhu sme mali možnosť prezrieť si to najzaujímavejšie z literatúry v anglickom jazyku a načerpať inšpiráciu na naše ďalšie čitateľské dobrodružstvá.  Ba čo viac, podarilo sa nám získať niekoľko zaujímavých titulov aj pre školskú knižnicu.

< späť

Stromček splnených prianí

V decembri sme sa opäť rozhodli pomôcť tým, ktorí to potrebujú.  Prostredníctvom charitatívnej akcie Stromček splnených prianí sme za pomoci žiakov, rodičov a zamestnancov školy odovzdali neziskovej organizácii Plamienok vecné dary, ktoré potešia ich detských klientov.

< späť

Bubnujeme, aby bolo deti lepšie počuť

19. november je Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí a 20.november je UNICEFom vyhlásený Svetový deň medzinárodného dohovoru o právach dieťaťa. A práve v tento deň sa konal už 4. ročník Bubnovačky pod názvom "Aby bolo deti lepšie počuť". Všetci bubnovali v rovnakom čase, od 11:00 hod, v mestách a obciach na celom Slovensku. Aj deti v škole Besst sa opätovne, i tento rok, s radosťou do iniciatívy zapojili a prispeli do celoslovenskej aktivity svojou trochou (hluku), pretože nikoho nemôže nechať ľahostajným neľahký osud mnohých nešťastných detí vo svete...

< späť

Záložka do knihy spája školy

Október je mesiacom, kedy si pripomíname i Medzinárodný deň školských knižníc. Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave v spolupráci s Knižnicou Jiřího Mahena v Brne každoročne vyhlásia pri príležitosti októbra ako Medzinárodného mesiaca školských knižníc pre základné školy a osemročné gymnáziá česko-slovenský projekt, Záložka do knihy spája školy. Tento rok bola vyhlásená téma: Tajuplný svet knižných príbehov.
Naša škola sa do projektu zapojila už piatym rokom a na pôde SZŠ BESST vyrobili na danú tému naši žiaci vlastné záložky.
Po výstave putovali naše záložky partnerskej škole, ktorou sa pre tento rok stala ZŠ Soľ.
Milú vernisáž záložiek si vychutnali všetci, malí i veľkí. Po výstave sme záložky odinštalovali a poslali ich našim kamarátom. Oni, na oplátku, zaslali záložky nám...takto funguje partnerstvo škôl v projekte Záložka do knihy spája školy...

< späť

EKOTOPFILM Festival

Piataci sa tento rok venujú téme odpadu a ekologickejšiemu zmýšľaniu.  Vďaka filmovému festivalu EKOTOPFILM, ktorý je zameraný na uplatňovanie zásad trvalo udržateľného rozvoja sme sa toho nie len veľa naučili, ale sa aj zabavili.  Pridajte sa k nám na ceste za zdravšou planétou!

< späť

Halloween

Dňa 27. októbra našu škola prenasledovali duchovia a démoni. Študenti našej základnej školy prišli oblečení do strašidelných a zábavných kostýmov. Študenti využili svoju kreativitu na pretvorenie svojich tried do jesenných zázrakov a Halloweenskych hrôz.  Naše laboratórium sa premenilo na strašidelnú miestnosť a hľadanie, v ktorom študenti riešili úlohy aby získali kľúč a sladkú odmenu. Náš halloweenový foto ateliér bol zábavou  pre všetkých s mnohými spomienkami na Halloween, na ktoré určite nezabudneme.

Viac fotografií nájdete vo FOTOGALÉRII.

< späť

Kúzelná fyzika

V stredu 25. októbra 2017 sa v našej škole v priestoroch veľkej telocvične konala fyzikálna show s názvom Kúzelná fyzika. Pán Figura prišiel z Prešova a predviedol žiakom 6. – 9. ročníka zaujímavé a pútavé fyzikálne experimenty.

< späť

Výlet do Írska

Opäť mali naši študenti možnosť ísť do zahraničia. Tento rok si svoje jazykové schopnosti mohli precvičiť v Írsku. Žiaci mali príležitosť rozprávať sa s ľuďmi , vidieť nádhernú prírodu a navštíviť aj pamiatky.  Žiaci navštívili Múzeum voskových figurín a našťastie sa nestratili. Čo sa však nedá povedať o učiteľoch J Na druhý deň navštívili  Powerscout Gardens, kde si mohli pochutnať na tradičnom sendviči so zeleninou v prostredí očarujúcej prírody. V polovici výletu sa žiaci premenili na Vikingov a zažili dobrodružstvo na Viking Splash Tour. Autobus, ktorým cestovali bol “obojživelník” – mohol ísť po ceste, no tiež sa plaviť po vode. Žiaci, ktorých zaujíma šport sa dozvedeli viac o národnej hre “hurling”, no nie len to. Na štadióne Croke Park si ho mohli dokonca aj zahrať.  Taktiež mohli navštíviť tradície, ktoré patria k Írsku, návštevou Little Museum of Dublin, Christ Church Cathedral a samozrejme St. Paul´s Cathedral. Unavení zo všetkých dobrodružstiev sa všetci vrátili šťastne domov a mohli rozprávať svoje zážitky rodičom a spolužiakom.

< späť

Adaptačný týždeň pre prváčikov

Adaptačný týždeň sa začal na dopravnom ihrisku. Najskôr sme sa oboznámili s dopravnými predpismi. Jazdou na bicykloch, pedálových štvorkolkách i na pešo ako chodci sme si vyskúšali, čo sme sa naučili a ako sa máme správať v premávke. V utorok naša cesta smerovala do Piešťan.

< späť