SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

Škola v prírode - 1. a 2. ročník

Správy z Radavy:
V krásnom prostredí v lone prírody sa zabávame a zažívame rôzne rytierske dobrodružstvá v kráľovstve Tramtária. Ako správni rytieri vyrábame erby, šperky pre grófky, strieľame z luku, jazdíme na koni, a chladíme sa v hradnom bazéne.

Viac fotiek si pozrite TU

< späť

Škola v prírode - 3. a 4. ročník

Školu v prírode žiaci 3. a 4. ročníka odštartovali v nádhernom prostredí Malých Karpát. V Agropenzióne Adam ich čakalo množstvo zaujímavých aktivít a súťaží, medzi ktoré neodmysliteľne patrí bláznenie sa v bazéne. Pozrite sa ako si to užívajú. 
Viac fotiek nájdete v našej galérii

< späť

Rytierske hry

V piatok poobede k nám do školy zavítali šermiari zo skupiny historického šermu HECTOR. Žiaci sa rozdelili do družstiev a spoločne na „bojovom poli“ zažili pocity rytierov čeliacich rôznym nástrahám. Nástrahy prichádzali v podobe penových loptičiek počas historického paintabllu, či v súbojoch s mäkčenými mečmi a štítmi. Všetky výzvy sme úspešne zvládli a na konci sme pochopili, že rytier, to nie je len pekná zbroj, kôň a kopec slávy, ale že je to snaha byť lepším a nevzdávať sa ani v čase ťažkých skúšok. Nasledovalo opekanie, filmy a zábava až do noci. Aktivity plné histórie sme si užili a tešíme sa, čo si pre nás škola pripraví budúci rok.

Viac fotiek nájdete TU

< späť

BESST Športový deň

V piatok 31. mája sme prišli do školy bez školských tašiek a s radosťou a elánom sme sa celý deň venovali rôznym súťažným i zábavným aktivitám.
Najviac sa snažil modrý house, ktorý si vybojoval 1. miesto. Tesne za ním bol house zelený, ktorý získal 2. miesto a na 3. mieste sa umiestnil žltý house. Keďže na ďalší deň bol náš najväčší sviatok Deň detí, každý z nás si okrem dobrej nálady odniesol aj sladkú odmenu.

Viac fotiek si môžete pozrieť TU

< späť

Food Revolution Day

Aj tento máj sme sa venovali téme čerstvého a zdravého jedla, aby sme tak pripomenuli našim žiakom potrebu zdravo sa stravovať. Tento rok sme navyše rozdiskutovali tematiku plytvania potravinami a navrhli sme pár spôsobov, ako by sme pomohli ľuďom v núdzi.

< späť

Team Up!

Tento polrok kroky druhostupniarov z Motivačného systému smerovali do zábavného parku - Team up. Cieľom výletu bolo preveriť tímového ducha a vzájomnú spoluprácu v rámci skupiny. Čakalo ich 20 miestnosti. Každá miestnosť predstavovala odlišnú úlohu. O zábavu veru nebolo núdze.

< späť

BESST plavci

Naši štvrtáci majú za sebou 10 - týždňový plavecký kurz. Vďaka nemu sa zdokonalili v plávaní a naučili sa plávať rôznymi plaveckými štýlmi.

Za svoju snahu a odvahu v bazéne obdržali mokré vysvedčenia.

< späť

Medzinárodný deň biologickej rozmanitosti

V máji sme oslávili Medzinárodný deň biologickej rozmanitosti. Pre žiakov sme pripravili rôznorodé aktivity: hľadanie zvieratiek v piesku, napodobňovanie pohybov, informácie o spoločenskej hodnote chráneného hmyzu a mnohé ďalšie. Žiaci si okrem iného prečítali tiež informácie o rôznych organizmoch priamo na webe National Geographic, a to vďaka QR kódom a iPadom. Všetci sme sa výborne bavili a na záver nás prekvapil hmyzí hotel, ktorí postavili žiaci druhého stupňa. Už sa tešíme na ďalšie podobné aktivity.

< späť

Medzinárodný deň múzeí

Cez víkend 18.5.2019 sa konal Medzinárodný deň múzeí, preto sa i naše deti z 3.A, 3.B, 3.C a 3.D vybrali navštíviť Západoslovenské múzeum v Trnave, kde nám ochotné pani sprievodkyne spravili exkurziu po prírodovednej časti múzea. Po teoretickej prednáške nás zaviedli do dielničiek, kde sme si vyrobili krásne suveníry.

Ms. Natali

< späť

VERNISÁŽ VÝTVARNÉHO ATELIÉRU 2019

Dňa 17.mája 2019 sa uskutočnila slávnostná vernisáž výtvarných prác žiakov navštevujúcich Výtvarný ateliér pod vedením Ms Adel, Mr Jozefa a Ms Evky. Na pôde SZŠ Besst v milej umeleckej atmosfére deti ukázali práce plné zátiší, trnavských uličiek, ľudských tvárí, kvetov i zvieracích motívov, mandál a ručne maľovaných sošiek medveďov “Buddy Bear”.

Deti si zaslúžene, okrem kvetov a diplomov, odniesli veľký potlesk.

Veríme, že sa v takejto výbornej atmosfére, plnej talentov, stretneme i budúci rok...

Fotky z tohtoročnej súťaže si môžete pozrieť TU

< späť

Horár na návšteve

Dňa 10.5. nás navštívil pán horár, ktorý nám porozprával veľa zaujímavostí o jeho práci a taktiež nám ukázal pár jeho úlovkov.
Dozvedeli sme sa nové informácie o niektorých druhoch zvierat, o rastlinách ale aj to, ako sa starať o prírodu. Po besede nás pán horár prekvapil súťažou, z ktorej si niektorí z nás odniesli sladkú odmenu.
Bol to pre nás veľmi príjemný zážitok a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s ním.

< späť

Piano

Aj vy ste to počuli? Od apríla sa cez prestávky po chodbách školy ozýva prekrásna hudba a dokonca i spev.
 Ako je to možné? Ožíva snáď Queen na BESSTE? Možno... A možno to práve žiaci 2.stupňa a gymnázia hrajú na novom hudobnom nástroji.
Piano má čestné miesto na najvyššom poschodí školy. Je určené pre každého odvážneho hráča, tak neváhajte ho vyskúšajte aj vy!
 Prekvapí vás, čo správna kombinácia čierno-bielych kláves dokáže.

< späť

Deň otvorených dverí

Druhý aprílový týždeň naša škola otvorila brány všetkým záujemcom o štúdium na našej škole. Hneď v pondelok 8.4.2019 sme privítali svojich rodičov a rodičov budúcich prváčikov na Dni otvorených dverí.
Počas celého dňa mohli navštíviť otvorené vyučovacie hodiny a vidieť žiakov priamo na vyučovacom procese. Od utorka až do piatku prebiehal na škole zápis do 1.ročníka. Naše škôlkarské žirafky, ale aj iné detičky sa statočne popasovali s pripravenými úlohami od Miss Zuzky, Janky a Katky. Ako odmenu si za svoju statočnosť a usilovnosť všetci predškoláci odniesli darčeky, ktoré pripravilo vedenie školy, ale aj drobnosti, ktoré pre nich vytvorili starší kamaráti.

< späť

Deň narcisov

Už tradične sa na našej škole konal Deň narcisov. Dňa 11.4.2019 sme mohli prispieť do dobrovoľnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine. Pripnutím narcisu sme tak vyjadrili svoju spolupatričnosť s onkologickými pacientmi. Spoločne sa nám podarilo vyzbierať sumu 843,01€. Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom a zamestnancom školy za spoluprácu.

< späť

Návšteva Žirafiek

Boli nás navštíviť Žirafky. Zažili si s nami krásne chvíle počas hodín čítania a písania, matematiky, prvouky aj angličtiny.
Vyskúšali si, aké to je byť prvákom, a už teraz sa veľmi tešia na september.

< späť

Maratón pohybu

Dňa 4.4.2019 si žiačky SZŠ a Gymnázia overili svoju kondíciu na športovom podujatí Maratón pohybu. Ten sa každoročne koná pri príležitosti dňa narcisov na podporu boja proti rakovine v trnavskej športovej hale. Dievčatá na maratóne aktívne absolvovali 5 zaujímavých cvičení ako TABATA, AEROBIC, POWER YOGA, ZUMBA A HIP-HOP.

< späť

Noc s Andersenom 2019

Aj tento rok sme celý prvý stupeň ZŠ na počesť Andersena prespávali v škole. Zažili sme čarovnú rozprávkovú noc plnú zábavných, ale aj zaujímavých aktivít. Po ich splnení sme sa dostali až k Princeznej na hrášku, ktorá nám nechala odkaz, ako sa dostaneme k pokladu. Ešte pred spaním sme všetci spoločnými silami poklad našli a mohli sme sa naplno ponoriť do čarokrásnych snov.

< späť

Kidshouse

Prvý a druhý ročník si tento rok užil výlet z motivačného systému v Bratislave. Za odmenu sa so spolužiakmi vybrali do veľkého detského kútika. Zdolali obriu šmýkačku, zaskákali si na trampolínach, ponaháňali sa v bludisku a zahrali futbal. Zábavu im spríjemňovala miestnosť s diskotékou, kde si mohli do sýtosti zatancovať.

Viac fotiek nájdete v našej GALÉRII

< späť