SK EN
Kalendár Zažili sme Naše úspechy Povedali o nás

Cenacolo

Vedeli ste, že neďaleko Trnavy je jediná Komunita Cenacolo na Slovensku?

My sme sa do Kráľovej pri Senci vybrali so skupinou NBV a vypočuli si zaujímavé svedectvo dvoch mladých mužov, ktorí v nej žijú už niekoľko rokov. Zaujalo nás, že napriek tomu, že mali kedysi všetko, cítili sa prázdni a svoju prázdnotu sa snažili riešiť drogami. Dnes v Komunite žijú z prozreteľnosti, z milodarov, modlitby a úprimného priateľstva a sú šťastní, aj keď nemajú mobil či prístup na sociálne siete. Neobišli sme ani prasiatka, ovečky, kozičky, kravičky či somára, ktoré v Komunite chovajú :-).

< späť

eDetox

O dôsledkoch nadmerného používania telefónov a elektronických zariadení počúvajú naši žiaci veľmi často. Ako si určiť “zdravé hranice” surfovania na internete a kedy už ide o nezmyselné plytvanie času sme sa dozvedeli na prednáške, ktorá bola spojená aj s aktivitami.

< späť

Adaptačný týždeň

Prvý septembrový týždeň v rámci adaptačných dní sme, prváčikovia, všetci spolu navštívili  gazdovský dvor Náš sen. Tu sme spoznali rôzne zvieratká, do ktorých sme sa zamilovali. Mohli sme ich pohladkať, nakŕmiť  alebo ich česať. Pochutili sme si na dobrom obede a za odmenu sme si dali zmzlinku. Na druhý deň nás čakala zábava v Kinderclube. Zašportovali sme si, zahrali sa na rôznych atrakciách. Sú z nás veľkí prvácki kamaráti.

Viac fotiek nájdete TU.

< späť

Odštartovali sme školský rok 2019/2020

Dňa 2.9.2019 sa brány našej školy opäť po prázdninách otvorili. Nový školský rok nám priniesol viacero zmien. V pozícii riaditeľky sa predstavila Mgr. Eva Polláková a takisto sme privítali medzi sebou nových spolužiakov.

Veríme, že nadchádzajúci rok prinesie veľa krásnych a nezabudnuteľných chvíľ.

Viac fotiek nájdete v našej galérii

< späť

Krížom krážom po zrúcaninách

V tábore „Krížom krážom po zrúcaninách“ sme sa s deťmi ponorili do dávnej histórie kráľov, princezien, údatných rytierov a dvorných šašov. Navštívili sme hrad Beckov, zrúcaniny Katarínka, Dobrá Voda a Tematín. Spolu sme prešli krásnych 31 kilometrov. Deti tak ukázali, že sú zdatnými turistami a odmenou im bola piatková Chillpoint aréna.
Celý týždeň nás sprevádzal úsmev na tvári, veď posúďte sami TU.

< späť

Letný tábor Milujem Slovensko

Ďalší týždeň prázdnin je za nami a my sme ho strávili spoznávaním Slovenska. Do histórie sme nazreli na Červenom Kameni a v Parku miniatúr v Podolí a svoje tajomstvá nám ukázala jaskyňa Čertova pec a Driny. V piatok sme s našou Melánoiu oslávili jej narodeniny a tradičnou bodkou za celým týždňom bolo kino a zmrzlina.

Viac fotiek nájdete v našej galérii

< späť

BESST akčný tábor

Počas BESST akčného tábora sme mali veľa zážitkov, pohybu a hlavne zábavy.
Navštívili sme ekopark v Čiernej Vode, zvieratká v bratislavskej ZOO ako aj kúpeľné mesto Piešťany. Naše športové zručnosti sme si overili v gymnasticko-parkúrovej hale a na lezeckej stene. Bolo nám super a tešíme sa na ďalší letný tábor.

Viac fotiek z tábora si môžete pozrieť TU

Ms. Romi a Ms. Viki

< späť

Túlavé dobrodružstvá

Minulý týždeň sme zažili v tábore Túlavé dobrodružstvá veľa zábavy a vyskúšali si množstvo zaujímavých aktivít – poblúdili sme v kukuričnom bludisku a úspešne našli všetky indície, svoje sily sme otestovali v Lanovom centre, výborne zaskákali v Jump Aréne v Bratislave, oddýchli si v kine pri rozprávke Leví kráľ, zašportovali na golfe, či lukostreľbe a super týždeň sme ukončili na Gazdovskom dvore Náš sen.

Tešíme sa už o rok na ďalšie „túlania“.

Viac fotiek si môžete pozrieť v galérii

< späť

Tvorivý výletník

Počas tábora Tvorivý výletník sme navštívili okolie Trnavy - Smolenický zámok, vyskúšali si golfové palice, urobili sme si piknik v krásnom prostredí Budmerického zámku a zahrali diskgolf a užili si hry v Kidshouse a týždeň sme vyskákali v Jumpcity.

Viac fotiek si pozrite TU

< späť

Škola v prírode - 1. a 2. ročník

Správy z Radavy:
V krásnom prostredí v lone prírody sa zabávame a zažívame rôzne rytierske dobrodružstvá v kráľovstve Tramtária. Ako správni rytieri vyrábame erby, šperky pre grófky, strieľame z luku, jazdíme na koni, a chladíme sa v hradnom bazéne.

Viac fotiek si pozrite TU

< späť

Škola v prírode - 3. a 4. ročník

Školu v prírode žiaci 3. a 4. ročníka odštartovali v nádhernom prostredí Malých Karpát. V Agropenzióne Adam ich čakalo množstvo zaujímavých aktivít a súťaží, medzi ktoré neodmysliteľne patrí bláznenie sa v bazéne. Pozrite sa ako si to užívajú. 
Viac fotiek nájdete v našej galérii

< späť

Rytierske hry

V piatok poobede k nám do školy zavítali šermiari zo skupiny historického šermu HECTOR. Žiaci sa rozdelili do družstiev a spoločne na „bojovom poli“ zažili pocity rytierov čeliacich rôznym nástrahám. Nástrahy prichádzali v podobe penových loptičiek počas historického paintabllu, či v súbojoch s mäkčenými mečmi a štítmi. Všetky výzvy sme úspešne zvládli a na konci sme pochopili, že rytier, to nie je len pekná zbroj, kôň a kopec slávy, ale že je to snaha byť lepším a nevzdávať sa ani v čase ťažkých skúšok. Nasledovalo opekanie, filmy a zábava až do noci. Aktivity plné histórie sme si užili a tešíme sa, čo si pre nás škola pripraví budúci rok.

Viac fotiek nájdete TU

< späť

BESST Športový deň

V piatok 31. mája sme prišli do školy bez školských tašiek a s radosťou a elánom sme sa celý deň venovali rôznym súťažným i zábavným aktivitám.
Najviac sa snažil modrý house, ktorý si vybojoval 1. miesto. Tesne za ním bol house zelený, ktorý získal 2. miesto a na 3. mieste sa umiestnil žltý house. Keďže na ďalší deň bol náš najväčší sviatok Deň detí, každý z nás si okrem dobrej nálady odniesol aj sladkú odmenu.

Viac fotiek si môžete pozrieť TU

< späť

Food Revolution Day

Aj tento máj sme sa venovali téme čerstvého a zdravého jedla, aby sme tak pripomenuli našim žiakom potrebu zdravo sa stravovať. Tento rok sme navyše rozdiskutovali tematiku plytvania potravinami a navrhli sme pár spôsobov, ako by sme pomohli ľuďom v núdzi.

< späť

Team Up!

Tento polrok kroky druhostupniarov z Motivačného systému smerovali do zábavného parku - Team up. Cieľom výletu bolo preveriť tímového ducha a vzájomnú spoluprácu v rámci skupiny. Čakalo ich 20 miestnosti. Každá miestnosť predstavovala odlišnú úlohu. O zábavu veru nebolo núdze.

< späť

BESST plavci

Naši štvrtáci majú za sebou 10 - týždňový plavecký kurz. Vďaka nemu sa zdokonalili v plávaní a naučili sa plávať rôznymi plaveckými štýlmi.

Za svoju snahu a odvahu v bazéne obdržali mokré vysvedčenia.

< späť

Medzinárodný deň biologickej rozmanitosti

V máji sme oslávili Medzinárodný deň biologickej rozmanitosti. Pre žiakov sme pripravili rôznorodé aktivity: hľadanie zvieratiek v piesku, napodobňovanie pohybov, informácie o spoločenskej hodnote chráneného hmyzu a mnohé ďalšie. Žiaci si okrem iného prečítali tiež informácie o rôznych organizmoch priamo na webe National Geographic, a to vďaka QR kódom a iPadom. Všetci sme sa výborne bavili a na záver nás prekvapil hmyzí hotel, ktorí postavili žiaci druhého stupňa. Už sa tešíme na ďalšie podobné aktivity.

< späť

Medzinárodný deň múzeí

Cez víkend 18.5.2019 sa konal Medzinárodný deň múzeí, preto sa i naše deti z 3.A, 3.B, 3.C a 3.D vybrali navštíviť Západoslovenské múzeum v Trnave, kde nám ochotné pani sprievodkyne spravili exkurziu po prírodovednej časti múzea. Po teoretickej prednáške nás zaviedli do dielničiek, kde sme si vyrobili krásne suveníry.

Ms. Natali

< späť