SK EN
Školský klub detí Krúžky Zážitky

Veľkonočné dieľne

Prišla jar a s ňou aj veľkonočné sviatky. Mení sa počasie i príroda a my sme si pripomenuli veľkonočné tradície. Náš školský klub sa na pár dní zmenil na výrobne veľkonočných dekorácií. Maľovali sme sliepky, zajacov a zdobili kraslice zaujímavými technikami. Vyskúšali sme si aj prácu s vodným sklom a sadili sme veľkonočné žito. Starší žiaci vyrábali zajačie nosy a učili sa pliesť korbáče.

TEENS CLUB

TEENS CLUB je poobedný školský klub, ktorý je oddychom a zábavou pre žiakov druhého stupňa. Po vyučovaní žiaci hrávajú spoločenské hry, komunikujú medzi sebou, využívajú IKT technológie na tvorbu projektov. Majú tu vytvorené podmienky aj na prípravu na vyučovanie v nasledujúci deň. Vždy nápomocný im je vychovávateľ - Mr. John. Ten je otvorený všetkým nápadom a podnetom na rozhovor. Ak žiaci v ten deň nemajú krúžok, majú možnosť tráviť svoj čas aj aktívne - hrou stolného tenisu, vybíjanej, futbalu alebo rekreáciou vonku a cvičením na posilňovacích strojoch na zadnom dvore. V tomto klube je vždy v pohoda. 

KARNEVAL

Koncom februára sa naša telocvičňa premenila na farebný karneval. Prišli princezné, piráti, tanečnice, ale i bojovníci, indiáni, kovboji a ďalšie originálne masky. Súťaže boli pre niektorých hračkou a výborne sa pri nich zabavili. Odmenou bol vzájomným potlesk a diplom, ktorý získal červený tím. Karneval pokračoval tancami a vyhodnotením masiek. Cenu a diplom získalo osem najkrajších masiek a jedna vyrobená maska. Sladká odmena neminula žiadnu z masiek. Tešíme sa na túto akciu opäť o rok!

Malí eskimáci

Mesiac január sa v ŠKD niesol v duchu malých ľudí, žijúcich na konci sveta, plných tajomstiev, záhad a legiend. Eskimáci, resp. Inuiti, malí podivní človiečikovia žltohnedých, okrúhlych tvárí, šikmých očí, zababúšení do huňatých kožušín, sa stali objektom tvorby detí v ŠKD. Ľadové medvede, tulene, veľryby a krásne portréty a kresby Inuitov sú výsledkom snahy našich detí  a zdobia spoločné nástenky školy.

Stromček splnených prianí a charitatívne trhy

V decembri sme sa opäť rozhodli pomôcť tým, ktorí to potrebujú.  Prostredníctvom charitatívnej akcie Stromček splnených prianí sme za pomoci žiakov, rodičov a zamestnancov školy odovzdali neziskovej organizácii Plamienok vecné dary, ktoré potešia ich detských klientov. Táto organizácia  poskytuje detskú domácu paliatívnu a  hospicovú starostlivosť a smútkové poradenstvo a terapie pre deti a ich rodiny.  Vďaka Vianočným trhom ŠKD sme dokázali organizácii pomôcť aj finančne; kúpou výrobkov našich žiakov sme pre Plamienok spoločne vyzbierali krásnych 437eur.  Ms Paulínka a Ms Lucka zamestnancom riaditeľstva osobne poďakovali za ich prácu a potešili ich spomínanými darmi. V mene neziskovej organizácie Plamienok ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierok zapojili.

Charitatívne trhy v ŠKD

Spolu sme sa snažili, aby sme podporili dobrú vec a naše výrobky z vianočných dielní sme sa rozhodli predať a výťažok venovať neziskovej organizácii Plamienok. Usporiadali sme s deťmi charitatívne trhy a v jedno popoludnie sme si otvorili malý stánok s našimi výrobkami. Z detí sa stali obratní predavači a z rodičov a učiteľov štedrí kupujúci. Podarilo sa nám vyzbierať peknú čiastku, za ktorú všetkým ďakujeme.

Vianočné dielne

Našou školou sa šírila príjemná vianočná nálada. Aj my sme sa na ňu už naladili a v dňoch od 4.12 – 8.12.2017 sme si v ŠKD otvorili vianočné dielne. Na pomoc sme si pozvali mamičku našej tretiačky Aily, pani Claudiu M. Spolu s deťmi sme vyrábali ručne šité vianočné ozdoby. Vznikli i trblietavé snehové vločky, zo šišiek malé vianočné stromčeky, zo štipcov milí snehuliaci a farebné vianočné pozdravy. Pripojili sa k nám aj deti z krúžkov Dielne, Intuitívna tvorba a Výtvarný ateliér. Vyrábali srdiečka z korálok, anjelov,  vianočné venčeky, svietniky, a ťažítka. Pomaly sme dotvorili vianočnú atmosféru, ktorá na nás dýcha zo všetkých kútov našej školy.

Pasta picture

Deti v ŠKD milujú cestoviny nielen na tanieri, ale aj na papieri a to nám predviedli v súťaži PASTA PICTURE. Z kolienok, špagiet, mašličiek či mušličiek vytvorili motýlikov, stromčeky, kvetinky, zvieratká, či podmorský svet. Na počesť Medzinárodného dňa cestovín sme súťaž vyhodnotili a najzaujímavejšie pasta výtvory sme ocenili. Našim PASTA WINNEROM srdečne gratulujeme!

Komiksovo


Začiatok školského roka sme v ŠKD odštartovali zaujímavou súťažou Komiksovo, do ktorej sa zapojili všetky kluby. Tvorivosť našich žiakov sa prejavila naplno v Komikse o srnkách, O zatúlanom psíkovi, Strašidelná škola písmen či Komiks o vílach. Na počesť Medzinárodného dňa komiksov sme vyhodnotili súťaž a výherným komiksom sa stal King Kong v krajine jednorožcov, na ktorom sa podieľali členovia klubu z 1.C a 2.D triedy. Výhercovia boli odmenení a srdečne im gratulujeme.