SK EN
Školský klub detí Krúžky Zážitky

Stromček splnených prianí a charitatívne trhy

 

V decembri sme sa opäť rozhodli pomôcť tým, ktorí to potrebujú.  Prostredníctvom charitatívnej akcie Stromček splnených prianí sme za pomoci žiakov, rodičov a zamestnancov školy odovzdali neziskovej organizácii Plamienok vecné dary, ktoré potešia ich detských klientov. Táto organizácia  poskytuje detskú domácu paliatívnu a  hospicovú starostlivosť a smútkové poradenstvo a terapie pre deti a ich rodiny.  Vďaka Vianočným trhom ŠKD sme dokázali organizácii pomôcť aj finančne; kúpou výrobkov našich žiakov sme pre Plamienok spoločne vyzbierali krásnych 437eur.  Ms Paulínka a Ms Lucka zamestnancom riaditeľstva osobne poďakovali za ich prácu a potešili ich spomínanými darmi. V mene neziskovej organizácie Plamienok ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierok zapojili.

Charitatívne trhy v ŠKD

Spolu sme sa snažili, aby sme podporili dobrú vec a naše výrobky z vianočných dielní sme sa rozhodli predať a výťažok venovať neziskovej organizácii Plamienok. Usporiadali sme s deťmi charitatívne trhy a v jedno popoludnie sme si otvorili malý stánok s našimi výrobkami. Z detí sa stali obratní predavači a z rodičov a učiteľov štedrí kupujúci. Podarilo sa nám vyzbierať peknú čiastku, za ktorú všetkým ďakujeme.

Vianočné dielne

Našou školou sa šírila príjemná vianočná nálada. Aj my sme sa na ňu už naladili a v dňoch od 4.12 – 8.12.2017 sme si v ŠKD otvorili vianočné dielne. Na pomoc sme si pozvali mamičku našej tretiačky Aily, pani Claudiu M. Spolu s deťmi sme vyrábali ručne šité vianočné ozdoby. Vznikli i trblietavé snehové vločky, zo šišiek malé vianočné stromčeky, zo štipcov milí snehuliaci a farebné vianočné pozdravy. Pripojili sa k nám aj deti z krúžkov Dielne, Intuitívna tvorba a Výtvarný ateliér. Vyrábali srdiečka z korálok, anjelov,  vianočné venčeky, svietniky, a ťažítka. Pomaly sme dotvorili vianočnú atmosféru, ktorá na nás dýcha zo všetkých kútov našej školy.

Pasta picture

Deti v ŠKD milujú cestoviny nielen na tanieri, ale aj na papieri a to nám predviedli v súťaži PASTA PICTURE. Z kolienok, špagiet, mašličiek či mušličiek vytvorili motýlikov, stromčeky, kvetinky, zvieratká, či podmorský svet. Na počesť Medzinárodného dňa cestovín sme súťaž vyhodnotili a najzaujímavejšie pasta výtvory sme ocenili. Našim PASTA WINNEROM srdečne gratulujeme!

Komiksovo


Začiatok školského roka sme v ŠKD odštartovali zaujímavou súťažou Komiksovo, do ktorej sa zapojili všetky kluby. Tvorivosť našich žiakov sa prejavila naplno v Komikse o srnkách, O zatúlanom psíkovi, Strašidelná škola písmen či Komiks o vílach. Na počesť Medzinárodného dňa komiksov sme vyhodnotili súťaž a výherným komiksom sa stal King Kong v krajine jednorožcov, na ktorom sa podieľali členovia klubu z 1.C a 2.D triedy. Výhercovia boli odmenení a srdečne im gratulujeme.